Blog

Jak usunąć plamę z krwi z dywanu, materaca czy kanapy?
Porady

Jak usunąć plamę z krwi z dywanu, materaca czy kanapy?

O skaleczenie nietrudno – wystarczy kroić warzywa świeżo naostrzonym nożem, majsterkować z użyciem nożyka tapicerskiego czy dotknąć przypadkiem ostrej krawędzi kartki papieru. Tego typu rany stosunkowo szybko się goją, jednak pozostawiają po sobie pamiątkę w postaci trudnych do usunięcia zabrudzeń. W tym artykule podpowiadamy, jak usunąć plamę z krwi (także tę zaschniętą) z domowych tekstyliów.

Czytaj więcej »
najcieplejszy dywan
Porady

Który dywan jest najcieplejszy?

Nie trzeba wstawać lewą nogą, żeby mieć zły humor o poranku – wystarczy postawić stopy na zimnej, twardej podłodze. Można temu przeciwdziałać, rozkładając pod łóżkiem wielki dywan. Jaki model zapewni domownikom najwięcej przytulności i ciepła chłodną porą?

Czytaj więcej »
które dywany są najzdrowsze
Porady

Które dywany są najzdrowsze?

Panuje powszechne przekonanie, że przedmioty wykonane ze szlachetnych i naturalnych materiałów są bardziej przyjazne człowiekowi niż rzeczy wyprodukowanych z tworzyw syntetycznych. I najczęściej rzeczywiście tak jest, przy czym w przypadku dywanów sprawa nie jest już tak oczywista. Jakie dywany można uznać za zdrowe?

Czytaj więcej »
jaki materiał na obicie krzeseł jest najlepszy
Porady

Jaki materiał na obicie krzeseł jest najlepszy?

Przy zakupie tapicerowanych krzeseł najczęściej zwraca się uwagę na design mebla i kolor obicia. Z kolei osobom, które chcą pokryć nowym materiałem stare krzesła, najbardziej zależy na przystępnej cenie materiału i pasującej do wnętrza kolorystyce. W obu przypadkach warto jednak zapoznać się z praktycznymi cechami tapicerki, które będą miały wpływ na wygląd mebla w przyszłości.

Czytaj więcej »
rodzaje tapicerek meblowych tkanin obiciowych
Porady

Rodzaje tapicerek meblowych (tkanin obiciowych)

W każdym domu znajdzie się kilka tapicerowanych mebli – kanapa, łóżko, fotel, puf czy krzesła. Przy zakupie niektórych sprzętów można samodzielnie wybrać tapicerkę tak, aby mebel pasował do wystroju mieszkania i jednocześnie spełniał praktyczne wymagania domowników. Czym charakteryzują się najpopularniejsze rodzaje tkanin obiciowych?

Czytaj więcej »
rodzaje dywanów oraz sposoby ich rozpoznawania
Porady

Rodzaje dywanów oraz sposoby ich rozpoznawania

Niektóre dywany sprawdzą się jedynie jako ozdoba wnętrza, inne stanowią praktyczny dodatek, dzięki któremu pomieszczenie jest znacznie bardziej komfortowe. Wiedza o dywanie (m.in. jak i z czego powstał) pomoże zarówno przy wyborze odpowiedniego modelu, jak i w jego późniejszej eksploatacji, a szczególnie czyszczeniu.

Czytaj więcej »